Kozákov 2024, jak to je - stárneme a nebo ne?
V roce 2021 jsem začal pořizovat fotografie, na kterých byl Honza OK1MNV a já. Honza se totiž narodil o několik měsíců později, ale ve stejném roce. Fotografie najdete třeba zde:

Kozákov

Strašně jsme se vždy smáli a zdokumentovali každý vypadlý vlas. Ne jinak tomu bylo i letos. A tak ze setkání Kozákov 2024 přináším na prvním místě naší společnou fotografii:Vlivem fotografa (místo fotky začal nahrávat video), jsem se zapomněl usmívat. Ale ono je to vlastně jedno. Moc už to na tom ham světě k úsměvu není. Jana při pohledu na fotku to komentovala, že Honza vlivem toho, že neustále pracuje, tak má na kvalitnější krémy, než používám já (můj oblíbený je koňský gel, ale na kolena, Honza si ho pravděpodobně z dostatku prostředků, maže i na líce HI). Pro jistotu jsem se ještě vyfotil s dalšími, abych mohl poznávat, kolik kdo má na ty "lícní" krémy.U stolu zleva:

Jana OK1VPU, Já, Jana OK1JVF, brácha OK1USP, Vláˇda OK1FII. Pomocí tlapy ke Kvašáku, jsme změřili teplotu piva. Mělo 11,0C. Někteří "staří jezevci" nad Kvašákem brumlali. Nakonec jsme je přesvědčili. Jedno pořekadlo říká, nekup to, když je to tak levné:

Quansheng UV K5 Walkie Talkie Portable Radio Am Fm Two Way Radio Commutator Station Amateur Ham Wireless Set Long Range Receiver - AliExpress

Pro letní aktivitu připravujeme pro liberecké hams i závod "Kvašákův pohár".A tady je to jasné. Vlevo František OK1HH.

Tolik účastníků jsem na Kozákově nikdy neviděl. Kromě nás kulhajících, se tam objevovala i skupina  mlaďošů a super mlaďošů. My starší jsme snad ani neprocházeli stánky. Koupil jsem si jen dva úhlové konektory na Pixida (byly rychle vyprodány HI). Koukat na staré přístroje TESLA, snad pro paneláčníky nemá smysl. Tedy pozdravit se s kamarády a už mne Jana hnala na turistickou akci. Tentokrát s námi šel i František OK1FH. Prošli jsme po žluté z Kozákova až do restaurace Na Špici. Nádhera.


Přes Rotštejn a Klokočky jsme došli až do Turnova. Byla to nádherná turistická akce. Potkali jsme plno známých OK1AIY, OK1AMM, OK1NS, OK1TN a další....
Ačkoliv zde neprobíhají žádné přednáškové akce, je toto přátelské setkání HAMs o to více příjemnější.