Jak ceny TCVR v Česku? 

Všichni jsme si přáli být v Evropě. Nikdo z nás již netouží být na hranicích potupně prohlížen... Pokud dovážíme ze zemí EU, nemusíme se  již bát nějakého cla. Co to provedlo s cenami našich obchodníků? Někteří se poučili. Vědí již, že si klidně mohu pro TCVR zajet vlakem do Drážďan ( z Liberce za 130 Kč tam a zpět  a to pro 2 osoby a dvě děti ). Kromě hezké projížďky na tom ještě ušetřím. Následující tabulka však říká, že někdy mohu i prodělat. V každém případě se však vyplatí pohyb kursu a cen sledovat. Pro Vaši informaci jsem ke dni 21.6.2004 stáhl z Internetu ceny firmy Wimo ( platné pro cash placení ) a firmy Radau. Tyto ceny jsem porovnal s cenami našich některých významných prodejců, kde ceny jsem vzal z oficiálních ceníků zvěřejněných na Internetu.  

SROVNÁNÍ TABULKA

Aktualizace 30.6.2004. Byl doplněn ceník z webu firmy FCC connect ( duben 2003).

 

Do srovnávací tabulky jsem doplnil Jozo Koeficient, který je definován ziskem z  uvažovaných položek nad cenou firmy Radau, dělený počtem uvažovaných položek. Je tedy pro nás určitým vodítkem navýšení ceny oproti Evropskému prodejci Radau..  TABULKY JSOU SKUTEČNĚ JEN ORIENTAČNÍ.

Když jsem uvedenou tabulku vytvářel neměl jsem v úmyslu někomu závidět, napadat slušné prodejce, pouze srovnat fakta. Za fakt je nutné brát třeba i to, že Japonci ( prý ) dodávají do USA laciněji než do Evropy. Po mém dotazu u firmy Yaesu jsem však byl ujištěn, že tomu tak není ( lžou??). I to je možné. Nic se však nemění na faktu, že v USA je to nejlacinější. S cenami v USA raději nesrovnávejme. Museli bychom plakat.

viz: http://www.aesham.com/index.html

Z reakcí některých prodejců:

 

Závěr:

U našich prodejců existoval určitý kartel. Trošku s tím zamíchal náš vstup do EU a zrušení cel při dovozu z EU. Pokud jsem uveřejnil fakta, nikdy jsem nikoho nenapadal, jen srovnával. Proč by měl být prodejce zloděj, když prodává FT817 za 29000 Kč nechápu. Je to jen normální smluvní tržní cena. Pokud za tuto cenu dokáže prodat, pak je to skutečně schopný obchodník. Jak je vidět z druhého příspěvku, pak tabulka začíná fungovat. A proto..... nikdy nedejte na žádné tabulky. Ceny jsou skutečně smluvní. Bohužel při srovnání musím vycházet z faktů k určitému datu. 

Dovoluji si tedy doporučit:

U některých našich výrobců nebylo možné ceny zjistit, protože na jejich webech je tento údaj uveden jako:

Na ceníku se pracuje.  Pokud bych tedy měl srovnávat pak bych zcela určitě volil.........hádejte koho? Neřeknu, proč bych jim měl dělat reklamu? Asi jsem svoji FT857 koupil dobře viz. Recenze FT857.

Chcete se upřímně zasmát? 

Obrátil se na mne jeden kamarád amatér. Koupil si nové zařízení VX7R od jedné naší firmy. Podle zákona musí dostat návod k obsluze v české řeči. Bohužel dostal jen anglický manuál. Uvedený HAM po mne chtěl, abych mu tento přeložil. Asi tušíte kolik je v tom práce. Odmítl jsem a upozornil ho, aby tvrdě od prodejce vyžadoval český manuál. V případě, že mu ho nedodá, tak ať žádá zrušení kupní smlouvy, případně se s ním soudí. Nakonec vše dobře dopadlo a můj kamarád manuál dostal. Je překrásný...

Upozorňuji, že následující ukázka není porušení copyrightu, ale jen humorná ukázka toho, jak věci dopadají, když překlad dělá neamatér. 

Já vždy český manuál zahazuji ( už víte proč? ).

Ukázka manuál VX7R

Protože jsem zjistil, že tyto články čtou i naši prodejci, zkusíme hru. Vyzývám čtecí prodejce, ať mi zašlou stejnou stránku z jejich překladů. Jen pouze tím ohodnotíme a srovnáme jejich úroveň. Dělá vůbec někdo překlady ze zákona? 


On to někdo čte.... 

Dnes jsem okamžitě dostal  na ukázku kousek českého manuálu k FT1000MKV. Zkuste porovnat úroveň:

FT1000 Elix ( 220 kB )

Tak kdo z dalších prodejců mi pošle kousek svého manuálu HI?

Dále jsem na webu našel ukázky:  http://www.cts-kenwood.cz/