Z našich papírkůVždy jsem se těšil na sluneční maxima (kdo ne?). Jsem pamětníkem slunečního maxima kolem roku 1958. Mohu říci, že na tankový přijímač UKWEe a na šňůry od Avometu, volně položené na psacím stole, byl slyšen celý svět (AM mod). V současné době vstupujeme do dalšího maxima, ale.....

Na šňůry od Avometu to nefunguje. Dolení pásma (80m) trpí nedostatkem stanic. No možná i celý problém je v tom, že "Lásko mne ubývá sil". Proč to k sakru chodí tak nějak jinak? Nejsem odborník na šíření. Jsem jen pozorovatel a experimentátor. Franta OK1HH však v ranním kroužku prohlásil, že na vině jsou krávy a lidi. Moc prdí a tím ovlivňují ionizaci. Krávy neovlivním a je jich stále hodně ( i v parlamentu). Ale za HAM prosím.

"LIDI NEJEZTE TU CIBULI".

Bohužel výsledek moji výzvy mohu posoudit až na podzim. Co se týká roku 2022, pak mohu říci, že můj výsledek z dlouho sledovaného období, byl jedním z nejhorších. Trápil jsem se, nic pořádného jsem neslyšel. Dokonce jsem se rozmýšlel, zda vůbec poslat deník. No udělat cca o 20 násobičů horší výsledek než v roce 2021? A nakonec přišel papírek. Opět se potvrdilo to, co dávno vím. Pokud mám pocit, že mi to šlo, že jsem se dovolával a že jsem (možná) king, pak přijde sprcha. Pokud se trápím, brečím, nadávám - pak je to lepší. Možná to tak bude platit i v jiných oblastech. Nadáváme, brečíme.... a ten fialový přízrak nám připraví milé překvapení (HI).

Poznámka amatéra Mičurince:
"No raději jsem zasadil více brambor".