Vše jednou musí být poprvé. Tak tomu bylo i s mojí aktivací OKFF-1372
  "Mravenční pracoviště"

O vztazích k SOTĚ jsem zde už hovořil. Sota mi dala hodně, ale v poslední době už to není ono. Taky mi vadí, že někteří z toho dělají mistrovství světa. Pokud uděláte základní úvahu o tom, že někdo musí dojíždět z Moravy, někde musí spát, projede plno benzínu, pak už se nejedná o utracené tisíce, ale statisíce. A vlastně je to stále stejné. Každý rok lezeme na stejný kopec, přesně víme, kam natáhnout anténu... A taky nám už začínají vadit návštěvníci. Říkal jsem, že po redukci sot mne to dost otrávilo. Kdysi mi Robert OK2PYA říkal: "Pojď na OKFF, to je o něčem jiném". Mne na tom děsilo těch povinných 44 QSO. Rozhodl jsem se pro urychlení spojení si postavit i PA stupeň. Mám možnost tedy bez problémů vysílat i se 40W out. Řešil jsem i otázku laciného robustního zdroje a anténního členu. O všem jsem zde již psal.
Tento týden nám přijala "líná" návštěva, která na delší procházky moc není. Když dnes dokonce odmítli jít ven, rozhodl jsem se celé zařízení odzkoušet. Vzal jsem auto a koloběžku a vyrazil  do Hamru nad Jezerem. Je tam plno hezkých oblastí. Pro začátek jsem zvolil lokalitu "Divadlo", kolem které jsem šel několikrát, ale nikdy jsem do té chráněné oblasti nevstoupil. Ale proč Vám to budu popisovat. Prohlédněte video.

https://youtu.be/38u_CFvpDmQ

https://youtu.be/rsr3k-0-VTg

Celkem bez problémů jsem udělal asi 50 QSO za cca 50 minut. O problémech hovořím na videu. Snad jen závěr:

Byl jsem nadšen. Pileup obrovský. Potřeboval jsem nějak vypnout AVC v mém QCX mini, bohužel mi to nejde. Tedy ten prvotní pileup jsem malinko nezvládal. Chtěl jsem i udělat nahrávku. Bohužel vše potřebné jsem nechal doma.
SOTO ahoj, mám nového koně OKFF

44

Milan

Vše jednou musí být i podruhé - OKFF-1246

Dnes jsem zavolal i bráchovi OKUSP. Společně jsme pak aktivovali Bílé Kameny. Použil jsem 25W a skutečně pileup byl slušný. Tentokrát mne trošku rozčilovala prasátka, která si vedle chrochtala. Bachyně mají mladé a tak jsem měl i malinko strach.
Příchozí cesta
HW vybavení
Brácha OK1USP při zvládání Pileupu


Atmosféru nacucnete z tohoto videa.

https://youtu.be/8rIvFMRUXyg

 Celkem jsem na stejnou baterii odjel cca 3 hodiny provozu. Baterie s 25W ještě byla vybita tak ze 70 procent. Tedy zkouška potvrdila, že na jedno nabití lze i absolvovat cca 4 OKFF.Jak to bylo na OKFF-2435

Z každé aktivity dělám důkaz. Dělám to totiž pro svoji radost.


Opět jsem musel konstatovat, že výkon 30W je zde velice příjemným. 44 QSO jsem měl splněno za 45 minut, přitom podmínky opravdu nic moc.