Humor našich čínských kolegů nezná mezí

Bastlíři se radují. Za součástky z čínských Eshopů dáváme zlomek normální ceny. Kdo by odolal? Pamatuji na případ, jak si Karel OK1JRU koupil pytlíček PA výkonových transistorů do našeho Rozkmita. Byl to transistor D882, kterému by nemělo dělat problém dodat 5W výstupního výkonu. Karlovi však při pokusech odcházel již při 800mW. Nakonec v zoufalství tam dal nějaký BD139 a ejhle.... Po otevření pouzdra jsme se nestačili divit. Ten čip byl tak malý, že jsme ho nemohli najít HI.
Včera mi Jarda OK1FFF poslal následující fotografii.Každý, kdo pracuje s obvody LM338K ví, jak je čip veliký. Upozorňuji na větu z datasheetu, kde se píše o tom, že ačkoliv je ztrátový výkon interně na čipu omezen, je obvod konstruován tak, aby byl schopen odvést ztrátové teplo z čipu 50W. Opravdu nás Číňani chtějí rozesmávat. A tak:
Moje zkušenost (platila pro nákup RD16HHF1)

Samozřejmě mohu natrefit na dalšího podvodníka, ale alespoň mám v ruce argumenty pro Aliexpress, že lhal a dušoval se, že je to originál. I v Čině se bojí oficiálních orgánů a jejich nástrojům.

A tak se naučte, že v Číně se nikdy nekupuje to nejlacinější, či jinak atraktivní. Je to sice o něco dražší, ale ve své podstatě ušetříte.

Pozn. V našem CW učilišti se občas bavíme o kvalitách fotografií. Občas si myslíme, že čím více pixelů, tím dokonalejší. Že to není pravda asi víme všichni. Toto je focena z ruky iphonem. Jo kvalita je kvalita. I ten firmware má na kvalitu fotky vliv.