Dovolená na Šumavě (od 21.5.2022)

Dříve jsme tyto dovolené nazývali RAH. Ale jak nám přibývají léta, naše zájmy se malinko mění. A tak jsme to letos pojali jako lázeňský pobyt. V ceně jsme měli veškeré lázeňské radovánky jako bazén, sauna atd. Naštěstí jsme pobyt rezervovali už v zimě a tak ceny byly více než příznivé. A kde?

https://www.resorthorizont.cz/?gclid=CjwKCAjw7vuUBhBUEiwAEdu2pOxSboVxSa5N-k0cv7dRR6mevVf-7DDFHAYLSlbGtVdNM5UnzZbCahoCAtYQAvD_BwE

Vzniklo plno krásných fotografií. Přesto asi bude výstižnější zde publikovat pár videoklipů.

https://youtube.com/shorts/gmVbcqZYmfk

https://youtu.be/OQSeVZIGMPY

https://youtu.be/hmdxHpDhOCo

https://youtu.be/VA67jRPbQGg

Zkrátka celou dovolenou jsme pojali ve smyslu "dovolená pro nás". Nádherný pobyt na čerstvém vzduchu. Navštívil nás dokonce i Jirka OK1DDQ. Jo, kde jsou ty doby, kdy pravidelně jezdil s námi. Určitá zkušenost bylo i to, že digitální ručka přepnutá do analogového módu moc nefunguje. Docela jsem tedy změnil názor  na digitální TCVR. Pokud nejde o utajování (v HAM provozu zakázané), a nejde o to, že převaděč umožňuje přenos dvou signálů současně, pak lze konstatovat jen to, že je to k ničemu. Systém vysílání - slyším dokonale a nebo neslyším, je daleko horší než systém - slyším dokonale a nebo slyším s velikým šumem, ale rozumím ti a dokážu preventivně hledat místa, kde je to čitelné. Vzhledem k používané síti digi převaděčů, musím konstatovat, že mobilní telefon je spolehlivější HI. Tedy náš spojovací prvek pochodujících členů výpravy - TCVR WLN-C1, opět ukázal, že je to to nejlepší a nejlacinější, co známe HI.

WLN-C1 náš oblíbený TCVR

Pochopitelně jsme i občas zavysílali ze sot.

  Cesta na Pancíř


Před Můstkem a Jirka OK1DDQ


Na jezeře Laka

Pracoviště Sota na PoledníkuKdo zná osud Poledníku  (Kyril), pak musí uznat, že přírodě do toho nemáme kecat. Pokud ji záměrně nebudeme ubližovat, pak si vždy poradí sama. Tato fotografie je toho důkazem.