Verse firmwaru V1.00g schválena pro použití (význam pouze z deskou PIXID ATT)
1.9.2024


PROGRAM V1.00g  

Tato verse je určena pro použití s deskou PIXID ATT, případně v novém projektu PIXID beacon. Tedy umožňuje zapínat útlumové články. Pokud tedy neuvažujete s použitím ATT, pak je bezpředmětné ji nahrávat (i když bude plně funkční jako doposud). Přinese Vám však novinky v menu, které nebudou funkční. Při testování však vřele doporučujeme úpravy desky Arduino nano (výměna stabilizátoru)  podle následujícího návodu.

Výměna stabilizátoru Arduino nano

    V nové versi vzniklo menu 1.8.




Výhoda menu 1.8 PWR verse firmwaru V1.00g


Dnes, když jsem se probudil, tak jsem projel většinu EU kiwi rádií. Základní signál 400mW ve spojení se systémem AGC se mi zdál šíleně silný. Např. v Berlině to bylo asi až -88dBm (cca S7). Napadlo mne využít funkce menu 1.8 a navolit základní výkon majáku na 4mW a nechat vysílat čárky v posloupnosti 400/40/4mW. Tedy pokus vyrobit z majáku maják neslyšitelný. Jak to dopadlo?

Berlin 400mW.mp3

Berlin 4mW.mp3

Škoda jen, že krabička PIXID ATT, ve funkčním vzorku, umí ovládat jen 3 výkony. Těch 400uW by bylo velice zajímavých. Ano nápad s menu 1.8 bude velice užitečný a opět zvyšuje užitečnost majáku a omezuje případné "otravování ostatních". Opět se můžete přesvědčit o tom, že věta: "Problémy s poslechem majáků QRPPP začínají u výkonů pod 1mW", je větou pravdivou. Až vznikne PIXID BEACON, s možností vysílat výkonem 400uW, pak jsem zvědav, zda opravíme i větu Joži Fera, která říká: "Na 80m pásmu je signál menší než 400uW neslyšitelným". No uvidíme. Samozřejmě, pak bude zajímavé si vzít na paškál i jiná pásma. Jaká je korelace mezi kmitočtem a minimálním výkonem? Přeci jenom je to o něčem jiném. A to jiné udělá co? Plno otázek, které pomůže vyřešit PIXID BEACON.