Kozákov podzim 2023, hezké setkání a krásný humor....

Setkání na Kozákově vyloženě miluji. Není to od Liberce daleko a dá se účast spojit s krásnou turistickou procházkou. Buď do Malé Skály, nebo přes Klokočky do Turnova. Letos jsem však měl i oficiální poslání a to předání sponzorského TCVR (od Toníka OK1VA) do rukou zástupce klubu OK1KMP. Proč zrovna OK1KMP? Aktivita kolektivky a práce s mládeží je zde známa.

Domů - Radioklub OK1KMP

Mládež - Radioklub OK1KMP

Mladým členům OK1KMP byl přes Honzu OK1JC předán TCVR IC2200.Doufejme, že tento dar nadace OK1AIJ, pomůže výchově dalších mladých členů. Určitě bude možnost se k aktivitě OK1KMP vrátit v budoucnu a posoudit jejich další činnost. Tentokrát se na Kozákově neobjevil Honza OK1MNV a tak tradiční fotografie posledních telegrafistů v Čechách, se nekonala HI. Opět bylo všude vidět šrotiště. Bohužel asi k mnoha obchodům zde nedocházelo. Možná je to způsobeno i tím, že šrotaři nesledují obecné trendy a vůbec nevědí nic o Aliexpresu a dalších shopech. Jinak by nemohli nabízet třeba zdroj 12V/1A za 50Kč. Totiž za tu cenu si to koupím v Číně s daleko lepšími parametry. Také nevím, kdo si v dnešní době koupí osciloskop Křižík. Možná sběrači historických kusů. Totiž v Číně jsem schopen si koupit dvoukanálový digitální paměťový osciloskop 120MHz za cenu cca 1300 Kč. Většina z nás má se "šroťáky" ty nejhorší zkušenosti. Někdy prodej různých věcí má něco malinko společného se "Šmejdy". Kdo je to v moderním pojetí "šmejd"? Chápeme to ty prodejce, kteří používají "zvláštních" metod prodeje.Někdo mi vrazil do ruky tento leták. Autor dokonce neumí pracovat s trojčlenkou a klasickým převodem dolar na Kč. Prý se nemáme nechat okrádat HI. Opravdu nenecháme HI. Zřejmě to byl nějaký humorný člověk. Pokud vezmu cenu od kamaráda Fannyho, pak jeden SMD rezistor (autor nechápe, co je to odpor a co je to rezistor a jeho přirovnání  jsou opravdu velice inteligentní), pak ceně 0,013 USD za jeden kus odpovídá při dnešním kursu 1USD=22,78 Kč, tedy 1SMD je za 0,29614 Kč. Autor má skutečně pravdu - vůbec to nepochopil. Jestliže mi tedy nabízí SAMPLEBOOK 50 hodnot po 40kusů, což je 2000 kusů SMD rezistorů za cenu cca 100USD, tedy za 2278 Kč, pak za jeden SMD rezistor  typu 1206 dám 1,139 kč za kus. To je skutečně příšerná cena. Určitě bych našel něco lepšího, ale sám jsem nedávno kupoval toto.
Tedy koupil jsem 8500 kusů SMD rezistorů 1% za cenu i s dopravou cca 950 Kč, tedy 1 kus mne vyšel na 0,112 Kč (cca 12 haléřů). Tedy někde se ztrácí 1000 procent v ceně HI. Přitom jsem stát nepoškodil a odvedl jsem přes Aliexpress řádně DPH. Taky nechápu, proč bych měl kupovat tyto věci přes českého přeprodejce? HI.
No jak vidíte, je na setkáních občas vidět i krásný humor. Koneckonců nechci dělat reklamu, ale i nápis vedle označení firmy - Český Národní Vlastenecký Obchod asi mluví za vše HI.
Skoro mi to připadá, jako Národní Státní Demokratický Amatérský Potřeby. HI Ale v něčem má autor skutečně pravdu. Nenechte se okrádat globalistickou i českou mafií.
U stánku s pivem nikdo nestál, žádné hody - nikde nic. Přesto strašně moc aut. Asi už opravdu stojíme jen o to osobní setkání.
S bráchou a Janou jsme se pak vydali směrem na Klokočky.Zleva> OK1JVF, OK1IF, OK1USP a OK1JVF HI

Krásná procházka. Škoda jen, že jsem se v pátek nechal očkovat proti chřipce a současně proti pneumokokovi. Imunitní systém tedy začal bojovat s mrtvými viry. Měl jsem malou horečku, ale hlavně jsem se cítil dost unaven.
Liškař 2023 plánoval navštívit svoji první OKFF. Franta OK1FH je veliký talent a tak spojení s jeho základnou mne skutečně bavilo.Bohužel moje vyprávění o "pádlových" anténách ho asi ovlivnilo. Franto, tento LW20m používaný v pásmu 80m, musí mít ztrátu oproti dipolu v "rozumné" výšce tak 20dB. Tedy ze svých 5W jsi rázem vyrobil 50mW. Přesto jsem tě bral, ale prosím pokud se chceš někam dovolat, tak toto je už opravdu nízko HI.

Ať žije Kozákov 2024.