Trénujme pro závody CW - První česká CW křížovka o ceny.... ( Tak kolik? Jirka RZ tam na první poslech našel 6 úplných call a dvě neúplné - a co vy?) 

Poslouchat na široké filtry má něco do sebe. Jirka OK2RZ skoro vždy při CW závodech používá SSB filtrů. Zkrátka má to tak natrénováno, slyší víc a má pocit, že mu nic neuteče. Pokud toto zvládáte, určitě jste na tom lépe. Ale zkusme si udělat jeden test (nebojte nebudu zveřejňovat výsledky - bude to anonymní akce). Tak schválně. Modelová situace. Přijímač RM40. je to přímosměšující celkem neodolný přijímač. Máte u něj možnost poslouchat jen na 2 fixních kmitočtech. Ten na kterém máte volat, je vždy ten vyšší (po přepnutí). A nyní otázka (pouštějte si nahrávku libovolně dlouho).

Kolik značek se vyskytuje na pásmu. Které jsou nejblíže k vysilacímu správnému kmitočtu. Ten poznáte podle toho, že jestliže stanici na jednom z přepínaných kmitočtů slyšíte, pak po přepnutí na druhý musí být v nulovém zázněji. Ještě upozorňuji, že offset je zde nastaven asi na 900 Hz. A pro vítěze kvízu je připravena vynikající cena. Pokud vyleze pěšky na Ještěd, pak na vrcholu Vám připravím toto zařízení (RM40) a můžete si s 0,5W zkusit co je to SOTA pile-up. Opravdu to zažijete, nebojte HI (Nemusíte jezdit ani na PZ5Z)

Nahrávka RM40 (*.wav 264 KB)

Výsledek:

Měly by tam být zřejmě následující stanice:

N4PN, VY2ZM, N4BP, W2TX, K4TS a neúplně asi ..0AW, WR9.., K5N..

Vrcholovou túru na Ještěd vyhrává Radek OK1FHI (jediný účastník HI)