PŮVODNĚ JSME SELII NAVRHOVALI JAKO CW MOBILNÍ TELEFON
František však začal vymýšlet různá zlepšení atd až jsme museli konstatovat, že to strašně zesložitil a že se to asi nedá postavit pomocí laděného šroubováku. Začali jsme přemýšlet co s tím.
Chtěli jsme ověřit jak vysílačovou část, tak přijímačovou. K testu přijímačové části jsme použili klasického testu. Dne 17.3. jsem doma zapnul maják vysílající na kmitočtu 3581 KHz vysílající výkonem 1W a odjeli jsme do hlubokého lesa vzdáleného od místa vysílání přibližně 30 km. Za běžných poledních podmínek jsme pak natáhli anténu 2x20m v malé výšce. K našemu překvapení Selia poslouchala tyto signály asi 579. Prohlásili jsme test za uskutečněný a citlivost zařízení za vynikající.
OBR: Pohled na testovací stanoviště
Výška antény kolem 3m. Okolní převýšení kolem 100m.
Vysílačová část byla opět testována s nastaveným výkonem 2W do antény LW 42m. Na kmitočtu 3774,9 KHz byl zapnut dne 16.3.2002 maják OK1IF. Po asi 12 hodinovém provozu byl vypnut. Maják žádal potvrzení příjmu zasláním SMS na můj mobilní telefon. Přišlo celkem 5 SMS zpráv z OE DL a OK. Vesměs reporty 579 až 599 plus 20 dB.
INOVACE SELII
Podařilo se mi sehnat Xtaly 3550 KHz a 3546.6 KHz. Selia tedy bude mít dva tyto vysílací kmitočty. Na vstupu bude pásmová propust a pomocí NE612 přímá konverze.
Přijímačový oscilátor bude separátní a laděn pomocí varicapu v okoli plus mínus 700 Hz od vysílacího kmitočtu. Tím je možnost "inversního příjmu CW signálů" . Celek bude ještě více miniaturizován a dovnitř budou zabudovány baterie v provedení AAA. No uvidíme....